logo

Подробиці замаху на лідера опозиції Південної Кореї Лі Дже Мена

03.01.2024

2 січня 2024 року на лідера Демократичної партії Кореї Лі Дже Мена було скоєно замах під час його візиту до нового аеропорту міста Пусана, де він інспектував перебіг будівельних робіт на об'єкті.

Напад скоїв 67-річний житель міста Чхунчхон, на прізвище Кім.

О 10:27 за місцевим часом партійний лідер разом із журналістами, однопартійцями та натовпом прихильників оглядали територію аеропорту. Відповідаючи на запитання журналістів, політик поволі рухався вперед. У цей час за спиною журналістів стояв чоловік із паперовою короною на голові. У правій руці він тримав паперовий пакунок, а в лівій кулькову ручку.

Зловмисник посеред натовпу кореспондентів з паперовою короною на голові

За словами очевидців події, Кім протиснувся крізь щільний натовп репортерів зі словами: «Будь ласка, підпишіть!»

У цей момент зловмисник різко простяг праву руку вперед і вдарив Лі Дже Мена у шию гострим предметом.

Від отриманого удару політик упав на землю, на його шиї з'явилася кров

Кім був затриманий на місці події співробітниками поліції, опору не чинив

Приблизно через 20 хвилин після нападу на місце прибула бригада швидкої допомоги, яка доставила лідера опозиції до лікарні Національного університету Пусана, де після огляду медиків було ухвалено рішення перевезти пораненого гелікоптером до лікарні Національного університету Сеула.

Транспортування пораненого гелікоптером

Внаслідок нападу політик отримав рвану рану на шиї довжиною 1,5 см. У лікарні у потерпілого діагностували пошкодження внутрішньої яремної вени, він переніс успішну операцію з реконструкції судин, включаючи видалення тромбу, його життю нічого не загрожує.

Затриманий Кім заявив, що мав твердий намір убити політика, для цього він купив ніж в інтернет-магазині. Мотиви та цілі Кіма поки не відомі.

Через кілька годин після події в поліції Пусана було створено спеціальну групу з розслідування цієї події та проведено брифінг для преси.

Керівники місцевої поліції пояснили, що лідера опозиції Лі Дже Мена того дня не супроводжували охоронці.

Відповідно до норм місцевого законодавства, на період офіційної виборчої кампанії – кандидатам у президенти країни надається озброєна особиста охорона з-поміж співробітників спеціальних підрозділів поліції.

Оскільки 2 січня був неофіційний захід, на місце його проведення було направлено близько 50 співробітників поліції, до обов'язків яких входили охорона громадського правопорядку та регулювання дорожнього руху.

Також було встановлено, що раніше, 13 грудня 2023 року, Кім уже був помічений недалеко від місця проведення мітингу, організованого Демократичною партією в Пусані.

Один зі свідків події розповів: «Я думав, що нападник був пристрасним прихильником опозиційної партії, бо він ходив із написом «Я Лі Дже Мен» на голові й вигукував партійні гасла».

Інший очевидець зазначив, що в поведінці Кіма не було нічого підозрілого, хоч він і виділявся на тлі інших своєю паперовою короною на голові.

Хто такий Лі Дже Мен?

Корейський громадський діяч та політик. Відомо, що з 2010 до 2018 року він був головою міста Соннам, а потім до 2021 року обіймав посаду губернатора провінції Кенгідо.

2022 року Лі Дже Мен балотувався на пост президента. Він набрав велику кількість голосів – 47,83%, проте переміг тоді Юн Сук Йоль із результатом 48,56%. Місцеві видання зазначають, що такого мінімального розриву між кандидатами не було за всю історію Південної Кореї.

Лі Дже Мен тоді звинувачував Йоля в некомпетентності, 2023 року він оголошував голодування на знак протесту проти «некомпетентного та жорстокого» уряду президента.

Також читайте:

Замах на прем'єр-министра Японії Фуміо Кісіда

Помилки особистої охорони при роботі у натовпі. Аналіз замаху на Сіндзо Абе

Поділитись:
fb tw gp
інші матеріали рубрики
Додаткові матеріали