logo

Вбивство Олександра Колесніченко на прізвисько "Колесь" у Черкасах. 1997 рік

22.11.2023

Колесніченко Олександр Миколайович, 1958 р.н., на прізвисько «Колесь», був досить відомою та авторитетною людиною в певних колах Черкаської області.

Його вбили 18 січня 1997 року, коли він вийшов з квартири свого бізнес-партнера і йшов до автомобіля.

Вбивця підстерігав Колесніченко біля під’їзду і як тільки останній вийшов на вулицю, розстріляв його із «Парабелума». Чотири кулі вцілили «Колесю» у голову.

Стаття Павла Бурсака в газеті "Молодь Черкащини" про вбивство Колеся, фото: ВІККА

Як писала газета «Молодь Черкащини», Колесніченко був авторитетом в певних кримінальних колах, представником «Союзу фінансових гарантій», дуже тісно пов’язаним із банками.

«Колесь» практично був колектором тих часів

Банківські установи видавали кредити, а коли люди не могли платити чи затримувати платіж, то Колесніченко «працював» із боржниками, активно застосовуючи методи залякування та фізичного впливу.

Місцеві джерела повідомляють, що іноді спеціально з боку злочинного угрупування створювалися умови при яких людина могла затримати платіж по кредиту на короткий термін, в наслідок чого бандити вимагали негайно переоформити майно боржника на третю особу. Зазвичай, вартість майна боржника подеколи в десятки разів перевищувала суму кредиту.

Також він допомагав бізнесменам за відкат отримувати кредити в банківських установах, а інколи й «розрулював» наїзди на керівників фінансових установ з боку заїжджих бригад.

Восени 1996 року Колесніченко заступився за одного з місцевих банкірів, з якого вимагали гроші кримські бандити. У призначене місце і призначений час замість цього банкіра на зустріч з’явився Колесніченко і влагодив конфлікт.

Окрім того, за даними тієї ж «Молоді Черкащини», «Колесь» був причетний до компанії, яка займалася продажами нафтопродуктів. Оборот фірми перевищував 300 тисяч доларів США на рік. І це у 1996 році!

Ні кілера, ні замовника вбивства «Колеся» не знайшли.

На кладовищі № 4 стоїть скромний, як для рівня Колесніченка, пам’ятник. Один на двох із братом. Фото: ВІККА

Джерело: видання ВІККА

Також читайте: Кримінальна хроніка України

Поділитись:
fb tw gp
інші матеріали рубрики
Додаткові матеріали