Автопарк, без сумніву, представляє охоронну компанію, є її обличчям та важливою складовою «корпоративного іміджу».
Автотранспорт охоронної фірми повинен бути справним, працювати на її імідж, відповідати потребам клієнтів та спеціалізації службових завдань
Використання службових автомобілів, які перебувають у незадовільному технічному стані заборонено. Це не лише не дозволяє співробітникам якісно виконувати свої професійні обов’язки, а й ставить під загрозу безпеку інших учасників дорожнього руху.
Витрати на автопарк та його експлуатацію є одними з найбільш значних статей витрат
Слід розуміти, що організація роботи корпоративного автомобільного парку – це не тільки фінансовий початковий внесок у нього, а й наступні поточні витрати протягом усього циклу експлуатації автомобілів компанією. Не можна дивитися на економічний бік питання, обмежившись лише моментом придбання нових автомобілів. Потрібно брати до уваги й експлуатаційні витрати – паливно-мастильні матеріали, проведення технічного обслуговування та ремонту.
Саме тому для груп швидкого реагування високо цінуються відносно не дорогі марки автомобілів з високою експлуатаційною надійністю.
Дорожньо-транспортні пригоди (ДТП)
Неминучим фактором з яким рано чи пізно стикається кожна без винятку охорона компанія в роботі якої залучені екіпажі ГШР – це ДТП.
Група швидкого реагування (ГШР) охоронної фірми за сигналом «тривога» – має якнайшвидше прибути на виклик за вказаною адресою
При цьому, наявність на автомобілях приватної охорони жовтих (оранжевих) світлових сигналів (мигалок) не надають автомобілям ГШР жодних переваг перед іншими учасниками дорожнього руху.
Довідка:
На транспорті реагування суб'єкта охоронної діяльності наносяться кольорографічні схеми (написи), які ідентифікують суб'єкта охоронної діяльності, зокрема його скорочене найменування, номер телефону та емблема (у разі наявності такої).
На транспорт реагування, обладнаний кольорографічними схемами (написами), установлюється світловий сигнальний пристрій автожовтого (оранжевого) кольору
Увімкнення світлового сигнального пристрою автожовтого (оранжевого) кольору дозволяється виключно у випадках оперативного реагування на тривожні сповіщення, що надійшли до пункту централізованого спостереження суб’єкта охоронної діяльності.
Транспорт реагування може бути обладнаний додатковим звуковим сигналом, технічні характеристики якого повинні відповідати вимогам ДСТУ UN/ECE R28-00:2004 „Єдині технічні приписи щодо офіційного затвердження звукових сигналів приладів і автомобілів стосовно їх звукової сигналізації”.
Використання додаткових звукових сигналів дозволяється виключно для привертання уваги водія транспортного засобу, який обганяється поза населеними пунктами, або у випадках, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.
Подавання попереджувального звукового сигналу та/або увімкнення світлового сигнального пристрою автожовтого (оранжевого) кольору не дає водієві переваги в русі перед іншими учасниками дорожнього руху.
Можна виділити дві основні причини, через які охоронні фірми потрапляють у ДТП:
Перше – це свідоме порушення правил дорожнього руху при оперативному реагуванні на тривожні сповіщення (іншому пересуванні на автомобілі). Невиправдано ризикованої поведінки водіїв автомобілів ГШР, перевищення швидкості, порушення правил обгону і проїзду перехресть, недотримання дистанції, ігнорування сигналів світлофора.
Друге – це недосвідченість водіїв ГШР. Погана теоретична та практична підготовка водіїв ГШР стає однією з головних причин ДТП.
Як приклад недосвідченості водіїв можна навести патрульну поліцію України.
Протягом 2021 року в дорожньо-транспортних пригодах було пошкоджено 561 поліційний автомобіль.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на APnews, таку цифру повідомила пресслужба патрульної поліції, відповідаючи на запит журналістів.
Скільки в ДТП потрапляє автомобілів приватних охоронних підприємств достеменно не відомо. Але за приблизними підрахунками ця цифра коливається від 50 до 100 автомобілів у 2021 році.
Про інші обмеження
Ми можемо часто бачити, як по місту пересуваються автомобілі охоронних фірм, кольорографічні схеми (написи) яких на транспорті реагування певним чином нагадують автомобілі поліції. Це можуть бути зображені на автомобілі державні символи, прапори та інше. Це заборонено законом.
Використання суб’єктом охоронної діяльності кольорографічних схем (написів) на транспорті реагування не повинно порушувати вимог пункту 2 частини першої статті 10 Закону України “Про охоронну діяльність” та статті 18 Закону України „Про рекламу”.
Стаття 10. Обмеження в охоронній діяльності
1. Під час організації та здійснення охоронної діяльності забороняється:
2) використовувати ознаки належності (елементи символіки, формений одяг тощо) до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Збройних Сил України та інших військових формувань, правоохоронних, природоохоронних і контролюючих чи інших органів виконавчої влади, їх спеціальних підрозділів, у тому числі в назві суб'єкта охоронної діяльності, на одязі, транспорті реагування, будівлях, у документації.
Автопарк компанії "Антикілер"
У 2019 році компанія «Антикілер» вийшла на ринок з послугою «Пультова охорона».
Автопарк ГШР склали автомобілі марки Renault Duster і Renault Logan.
Renault Duster
Renault Logan
На початку 2020 року автопарк ГШР було доповнено марками автомобілів Mitsubishi ASX і Mitsubishi Outlander.
Mitsubishi ASX і Mitsubishi Outlander
Mitsubishi ASX
Mitsubishi Outlander
Окремо треба відмітити, що з 2020 року до автопарку швидкого реагування «Антикілер» також входили два автомобілі Добровільної пожежної команди (ДПК). Проєкт був реалізований на базі автомобілів Volkswagen Transporter і Toyota Land Cruiser Prado.
Автомобіль ДПК на базі Volkswagen Transporter
Автомобіль ДПК на базі Toyota Land Cruiser Prado
Пожежні команди "FIRE ALARM & RESCUE" – це універсальні ГШР "Антикілер" до завдання яких входило три основних напрямки:
Демонстрація можливостей пожежної команди на стадіоні «Арена Львів»
Наряд пожежної команди складається з трьох співробітників, які виконують цілодобове чергування з оперативним реагуванням на тривожні сповіщення систем охоронно-пожежної сигналізації
До складу звичайного наряду ГШР "Антикілер", який виконує цілодобове чергування, входять двоє співробітників охорони
Наряди ГШР виконують завдання з оперативного реагування на тривожні сповіщення систем охоронної сигналізації та тривожної кнопки, виконують завдання з охорони громадського порядку і надають допомогу громадянам.
Частина автомобілів ГШР "Антикілер" окрім групових аптечок – укомплектовані автоматичними зовнішніми дефібриляторами. На таких автомобілях нанесені відповідні написи українською та англійськими мовами AED: "В автомобілі знаходиться автоматичний зовнішній дефібрилятор".
Автомобілі класу люкс
Окрема лінійка автопарку компанії "Антикілер" представлена автомобілями класу люкс. Це такі марки, як: Land Rover, BMW, Mercedes-Benz.
Автомобілі призначені для супроводження VIP-осіб, організації трансферу бізнесменів, зірок шоубізнесу тощо.
Land Rover
BMW
Mercedes-Benz
Автомобілі компанії "Антикілер" на "Арена Львів"
До складу автопарку також входить автомобіль Volkswagen Multivan
Демонстрація автопарку компанії «Антикілер» на конференції «Охоронець-2021» в місті Одеса