logo

Чи існують гарантії у сфері надання послуг з особистої безпеки?

29.08.2023

Деякі охоронні структури заявляють, що «їх бодігарди гарантують безпеку своїм клієнтам».

У першу чергу необхідно відмітити:

Забезпечення особистої безпеки – це зниження ризиків викрадення, вбивства та вчинення інших протиправних дій, щодо особи, яка охороняється шляхом організації та проведення аналітичних, оперативних та інших охоронних і спеціальних заходів.

Зауважте, саме «зниження ризиків», а не «надання гарантій».

Ніякі охоронці нікому і ніколи 100% гарантії безпеки надати не зможуть.

Посилання «професіоналів» на наявність вогнепальної зброї та владних повноважень – є введенням в оману клієнтів, при реальному замаху на убивство у 95% випадків це не спрацьовує.

Достатньо проаналізувати деякі епізоди з оперативної практики:

1997 рік. В Одесі було вбито відомого бізнесмена Аркадія Табачника та його охоронця (міліціонера озброєного пістолетом «Макарова»).

1998 рік. У Сімферополі було вчинено замах на політика Олександра Сафонцева, який внаслідок отриманих поранень через деякий час помер у лікарні. Його охоронець, співробітник «Беркуту», озброєний АПС «Стєчкіна» залишився інвалідом.

1999 рік. У Вінниці кілер з АК стріляв у міського голову Дмитра Дворкіса. Внаслідок замаху було вбито водія Дворкіса, сам він отримав важке поранення у шию, а його охоронець майор «Беркуту», озброєний табельним «Макаровим» відбувся переляком.

2001 рік. В Одесі з АК було розстріляно кримінального авторитета Анатолія Кваснєвского. Двоє його озброєних охоронців (співробітників спеціальної окремої роти міліції СОРМ) – отримали важкі поранення.

2009 рік. У Києві розстріляли бізнесмена Шабаба Алояна. Разом з ним було вбито двоє його охоронців, міліціонерів спецпідрозділу охорони «Титан».

2017 рік. У Києві ліквідовано політика Дениса Вороненкова. Його охоронець, співробітник одного з силових відомств, озброєний АПС «Стєчкіна» – отримав важке поранення.

2018 рік. У Херсоні було ліквідовано бізнесмена Ігоря Пащенко. Його охоронець, колишній співробітник спецпідрозділу СБУ озброєний нагородною вогнепальною зброєю – отримав важке поранення.

2019 рік. У Києві було вчинено замах на бізнесмена Ігоря Сало, в наслідок чого загинув співробітник поліції охорони, який знаходився в автомобілі разом з бізнесменом.

Як бачите, у всіх випадках – клієнта супроводжувала озброєна охорона, мало того, майже всі вони були співробітниками правоохоронних органів.

І що? Це якось вплинуло на кінцевий результат?

А якщо, наприклад, взяти до уваги епізод з замахом на експрем'єр міністра Японії Сіндзо Абе. Нагадаємо, японського політика було вбито наприкінці 2022 року під час публічного виступу. Ліквідував його 41-річний чоловік з саморобної вогнепальної зброї. Численна охорона політика з приданими силами поліції – виявилася безсилою.

Зауважте, що до цього замаху охоронці Абе вважалися одними з найбільш професійно підготовлених у світі.

Так які ж можуть бути гарантії?

Два, три охоронці озброєні вогнепальною зброєю звичайно зможуть захистити клієнта від деяких неприємностей, небажаних контактів, пограбування тощо.

Але у разі надходження серйозного замовлення – охоронці у кращому випадку зможуть на деякий час (місяць або два) лише відстрочити загибель клієнта, а можливо і свою власну смерть.

Якщо говорити про більш серйозний підхід, то лише чисельний склад однієї робочої зміни буде від 6 до 10 охоронців, плюс оперативна (передова) група, а краще дві, броньовані автомобілі, технічні системи безпеки, планування та підготовка заходів з безпеки.

У цьому випадку можна розмірковувати про мінімізацію певних ризиків, але ніяких гарантій не буде.

Поділитись:
fb tw gp
інші матеріали рубрики
Додаткові матеріали